Dervişoğlu: Türk milletinin gür sesi ve hürriyetin bekçisi olmaya devam edeceğiz

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı’nda Genel Başkanlığa seçilen Müsavat Dervişoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda iyi dileklerini iletenlere teşekkür ederek “Türk milletinin gür sesi ve hürriyetin bekçisi olmaya büyük bir inançla, azimle ve kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

İYİ Parti’nin yeni genel başkanı Müsavat Dervişoğlu, kurultay ve bundan sonraki süreç hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. 

TIKLAYIN – Akşener dönemi bitti, İYİ Parti’de yeni Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu oldu: Herkes emin olsun artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Dervişoğlu, iyi dileklerini iletenlere teşekkür ederken ‘kararlılık’ mesajı verdi.

Dervişoğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Demokrasi, kardeşlik ve birlik ruhuyla gerçekleştirdiğimiz İYİ Partimizin 5. Olağanüstü Kurultayı’nın ardından; Sevincimize ortak olarak güzel dileklerini ve temennilerini ileten herkese yürekten teşekkür ediyorum. Aziz milletimiz emin olsun ki, İYİ Parti olarak; Her gün bir önceki günden daha fazla çalışacak, Türk milletinin gür sesi ve hürriyetin bekçisi olmaya büyük bir inançla, azimle ve kararlılıkla devam edeceğiz!”

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU YAZDI – İYİ Parti, kritik virajda: Ülkücü-Atatürkçü kimliği ile bilinen Dervişoğlu’nun yol haritası ne olacak, Aydın neden kaybetti?

TIKLAYIN – Müsavat Dervişoğlu portresi: Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’ndan İYİ Parti Genel Başkanlığı’na

TIKLAYIN – İyi Parti Genel Başkanı seçilen Müsavat Dervişoğlu’ndan mesaj: Akeşener’den aldığımız bayrağı iktidara taşıyacağız

TIKLAYIN – İYİ Parti, genel başkanını seçiyor: Günay Kodaz, son anda aday olabildi


Müsavat Dervişoğlu kimdir?

1960 yılında Ankara’da doğan Dursun Müsavat Dervişoğlu, aslen Ordu Fatsalı. İlkokul ve ortaokulu Fatsa’da okudu. Lise eğitimini ise Ankara, Fatsa ve Samsun’da tamamladı. 1978’de Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesi İşletme Bölümüne kaydoldu.  Aynı dönemde ülkücü öğrenci hareketlerinde yer aldı. 12 Eylül 1980 askerî darbesi sonrası zorunlu olarak öğrenimine ara verdi.

Daha sonra öğrenci affından yararlanarak eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. MHP’nin birçok kademesinde ve gençlik organizasyonlarında önemli görevler üstlendi.

1978’de Fatsa Ülkücü Gençlik Derneği Başkanlığı, 1987-1989 arasında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. 1989 yılında Gençlik Kültür ve Sanat Ocakları Derneği’nin genel başkanlığı görevinden alınarak, dönemin Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Genel Başkanı Alparslan Türkeş tarafından MÇP Genel Merkezi’nde görevlendirildi. Ardından yine Türkeş’in talimatıyla MHP İzmir teşkilatında görevlendirildi.

2000-2011 arası MHP İzmir İl Başkanlığı yaptı. 2009 Yerel Seçimlerinde MHP İzmir belediye başkanı adayı oldu. 2011 Genel Seçiminde milletvekili adayı oldu. 2012’de MHP Genel Başkanlığına aday oldu ancak kazanamadı.

2017 yılında referandumun ardından MHP’den istifa etti ve daha sonra İYİ Parti’ye geçti. 2018-2019 yılları arasında İYİ Parti mahalli idarelerden sorumlu genel başkan yardımcısı oldu.

27. dönem İzmir milletvekili ve Grup başkanvekili olarak görev yaptı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir