AK Partili belediye başkanından tepki çeken hareket! Erdoğan ‘ahmak’ demişti

  • Haber7 – ÖZEL

Kırklareli’de AK Partili Babaeski Belediye Başkanı Fırat Yayla, seçimi kazandıktan sonra tepki çeken bir paylaşıma imza attı.  

Sosyal medya hesabından çağrıda bulunan Yayla, kutlama çiçekleri yerine CHP’nin arka bahçesi gibi faaliyet gösterdiği bilinen Atatürkçü Düşünce Derneği’ne (ADD) bağış yapılmasını istedi.

Yayla, ADD’nin IBAN numaralarını yazdığı paylaşımında “Kutlama mesajlarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Çiçek gönderimi yerine aşağıdaki bilgileri bulunan derneklerimize bağışta bulunmanızı rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ADD BAŞKANI BOZKURT: AK PARTİLİLERİ DENİZE DÖKECEĞİZ

AK Partili Yayla’nın bağış çağrısı yaptığı ADD, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti karşıtlığı ile biliniyor.

CHP 26. dönem Milletvekili ve mevcut Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Hüsnü Bozkurt, 2017 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu öncesi Halk TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programında AK Partilileri hedef almıştı.

AK Partilileri denize dökmekle tehdit eden Hüsnü Bozkurt, şunları söylemişti:

Hüsnü Bozkurt’un bu sözleri büyük tepki çekmişti. Birçok yerde protesto edilen ve yuhalanan Hüsnü Bozkurt, vatandaşların “Hadi denize dök bizi” tepkisiyle karşılaşmıştı. Tepkilerin ardından çark eden Bozkurt, “Sözlerim, ülkemizi bölmek isteyenlere, emperyalist güçlere ve işbirlikçilerine.” ifadesiyle kıvırmıştı.

ERDOĞAN’I ÖLDÜRME TEHDİDİ!

Hüsnü Bozkurt, aynı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Saddam Hüseyin ve Kaddafi örneği vererek öldürmekle tehdit etti. Bozkurt, “16 Nisan günü hayır çıkacak. Siz tıpkı Kaddafi gibi, tıpkı Saddam gibi, tıpkı Mussolini gibi, tıpkı Hitler gibi yok olup gideceksiniz. Ve göreceksiniz 1 yılda bu ülkede iktidarı kovacağız.” şeklinde konuşmuştu.

ERDOĞAN’DAN SERT TEPKİ: “YA SEN GERİZEKALI MISIN?”

3 Nisan 2017 Trabzon mitinginde Hüsnü Bozkurt’a sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Gerizekalı mısın!’ demişti. Erdoğan, şunları söylemişti:

“KENDİNİ BİLMEZ AHMAK”

Daha sonra 15 Nisan 2017’de TRT’de canlı yayına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda bunlar sokağa çıkamıyorlar. Seni Samsun’a sokmazlar. Bırak sen Samsun’dan Sivas’a gelmeyi. Sivas’a, Amasya’ya, Sakarya’ya sokmazlar. Sen kalkıp bu ülkede hem demokrasi diyeceksin, demokrasinin egemen olduğu bir ülkede kimi denize döküyorsun ya! Türk oğlu Türkü denize dökeceksin! Yunan mu ulan bu! Neyi denize döküyorsun! Bu millet tarihinde kimi denize döktüğü belli. Sen nasıl böyle bir benzetme yaparsın. İşte İzmir’deydik, gelip dökseydin! Allah’ın izniyle Pazar gününün neticesi de belli. Bu bizim kanımıza dokunuyor. CHP’ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum; Bu tür kendini bilmez ahmakları aranızda nasıl barındırıyorsunuz ya?” demişti.

Kılıçdaroğlu’na da tepki gösteren Erdoğan, “Onun genel başkanı zerre kadar siyasetten anlamış olsaydı, derdi ki, ‘Gel buraya, sen nasıl konuşursun ya?’ Hemen kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna gönderirdi.” diye konuşmuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜ ‘ŞEHİR GERİLLASI’YMIŞ

CHP tarafından TBMM’de Milli Savunma Komisyonu’na üyesi yapılan Hüsnü Bozkurt, 2016 yılında savunma ve havacılık sanayi çalışmalarıyla ilgili bir sunumda terör örgütü PKK’ya yönelik tepki çeken bir sunumda bulunmuştu. AK Partilileri denize dökmekle tehdit eden Bozkurt, PKK’ya terör örgütü demeyip ‘şehir gerillası’ tanımlaması yapması tepki çekmişti.

DANIŞMANI BYLOCK’ÇU ÇIKTI

Takvim’deki habere göre, CHP’li Bozkurt’un TBMM’deki Danışmanı Ali Arıcı‘nın telefonunda FETÖ’cülerin iletişim programı ByLock bulunmuştu. Aralık 2016’da KHK ile Ali Arıcı‘nın memuriyet görevine son verilmişti. ByLock kullandığı tespit edilmesinin ardından KHK ile görevinden ihraç edilen Ali Arıcı’ya CHP’li Bozkurt sahip çıkmıştı. Bozkurt, “Bu zamana kadar kendisinin yanlış bir söylemini görmedik. Yaşanan olay bizi üzdü” demişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir